reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Ceramic Shield ile korunan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro düşme testine girdi [İzle]

Teknoloji devi Apple’ın çok dikkat çeken iPhone 12 ailesi için testler gelmeye devam ediyor. Bu sefer 12 ve 12 Pro’nun düşme testi gündemde.

iPhone 12 ailesinde artık bildiğiniz üzere dört farklı telefon yer alıyor. Burada 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bizleri karşılıyor. Bu modellerden şu an sadece 12 ve 12 Pro alınabiliyor. İşte bu iki cihaz üzerinden de şu an birçok performans, pil ve düşme testi karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi olan EAP imzalı yukarıdaki video, modellerin “Ceramic Shield” olarak geçen özel camlarının gerçekten işe yaradığını ve iPhone 11’lere göre sağlamlığın çok ciddi düzeyde artırdığını gösteriyor. Yeni camlar çok yüksekten gelen darbelere dahi dayanıyor. Apple’ın Ceramic Shield için yaptığı açıklaması ise şu şekilde:

“Ceramic Shield metallerin çoğundan daha sert olan nano ölçekli seramik kristallerinin cama işlenmesiyle elde ediliyor. Kulağa kolay gibi gelse de, seramiğin kendisi şeffaf bir materyal olmadığı için bu aslında son derece zor bir işlem. Kristallerin türünü ve kristallik derecesini kontrol altında tutarak, geliştirdiğimiz özel bir formül sayesinde seramiğin sertliğini en üst düzeye çıkarırken optik açıdan şeffaf olabilmesini sağlıyoruz. Ve bu çığır açıcı yöntem, Ceramic Shield’ı ekran için ideal hale getiriyor. Akıllı telefon dünyasında ilk defa kullanılan bu materyal, diğer tüm akıllı telefon camlarından çok daha sağlam.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro dahil ailenin yurt dışı satış fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların Türkiye fiyatları henüz belli değil. Sızan fiyatlar ise burada yer alıyor.