reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro zorlu sağlamlık testine girdi; işte sonuç [İzle]

Teknoloji devi Apple’ın satışa çıkan en güçlü iPhone modeli iPhone 12 Pro için beklenen sağlamlık testi geldi. İşte sonuç;

iPhone 12 ailesi 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerden şu an sadece 12 ve 12 Pro satışta. Genel olarak beğenilen telefon, bu sefer JerryRigEverything imzalı beklenen sağlamlık testi videosu ile gündeme geldi. Modelin bu teste göre gövde sağlamlığı gerçekten iyi seviyede yer alıyor. Paslanmaz çelik kasalı iPhone 12 Pro, bükülmeye karşı son dönemde gördüğümüz tüm telefonlardan daha dayanıklı. Modelin kasası çok zorlansa dahi en ufak bir esneme dahi yapmıyor. Akıllı telefonun ekranı ise çizilme testinde rakipleriyle ve iPhone 11’ler ile benzer bir performans ortaya koyuyor. Bu testte gösterilmiyor ancak telefonun Ceramic Shield ile korunan ekranı düşmelere çok daha dayanıklı. Firma bu Ceramic Shield’i şu şekilde tanımlıyor:

“Ceramic Shield metallerin çoğundan daha sert olan nano ölçekli seramik kristallerinin cama işlenmesiyle elde ediliyor. Kulağa kolay gibi gelse de, seramiğin kendisi şeffaf bir materyal olmadığı için bu aslında son derece zor bir işlem. Kristallerin türünü ve kristallik derecesini kontrol altında tutarak, geliştirdiğimiz özel bir formül sayesinde seramiğin sertliğini en üst düzeye çıkarırken optik açıdan şeffaf olabilmesini sağlıyoruz. Ve bu çığır açıcı yöntem, Ceramic Shield’ı ekran için ideal hale getiriyor. Akıllı telefon dünyasında ilk defa kullanılan bu materyal, diğer tüm akıllı telefon camlarından çok daha sağlam.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu camın dediğimiz gibi çizilme performansına bir etkisi bulunmuyor. Yani bu ekranın da bir ekran koruyucu ile korunması mantıklı olacaktır. Kameraları da çizilmelere oldukça dayanıklı olan iPhone 12 Pro, sağlamlık konusunda yapılan hemen hemen tüm testleri geçiyor. Modelin su geçirmezliği de oldukça yüksek seviyede yer alıyor.

iPhone 12 Pro dahil ailenin yurt dışı satış fiyatları şöyle

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor.

Ailenin tanıtım videoları: