reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE (2. nesil)

iPhone SE (2. nesil) zorlu sağlamlık testine girdi; işte sonuç [Video]

Teknoloji devi Apple’ın en yeni modeli iPhone SE (2. nesil), JerryRigEverything tarafından zorlu sağlamlık testine alındı. İşte sonuç;

iPhone SE (2. nesil), biliyorsunuz firmanın eski bir tasarıma sahip olmasına rağmen yüksek performansı ve yurt dışında uygun fiyatı ile beklenenden fazla talep gören bir telefon oldu. İşte bu telefon için yapılan JerryRigEverything imzalı zorlu sağlamlık testi, her zaman olduğu gibi yine ekran çizilme denemesi ile başlıyor. Burada model rakipleriyle benzer bir performans ortaya koyuyor. Telefonun ekranı anahtar ya da bozuk para ile çizilmiyor. Bu testin en önemli kısmı ise elbette sondaki bükülme denemesi oluyor. Model burada sürpriz olmadığı üzere hiçbir sorun yaşamıyor. Apple bükülme konusunda uzun zamandır iPhone 6’daki hatasına düşmüyor. İç donanımında yapılan incelemelere göre bazı parçaları direkt olarak iPhone 8’den gelen ve bu açıdan “yurt dışında” ucuz olabildiği bilinen iPhone SE (2. nesil), her şeye rağmen ince de olsa kılıfla korunması gereken cihazlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE (2. nesil) için bilinmesi gereken teknik detaylar şöyle

Model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Apple A13 Bionic işlemciden alıyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan yeni SE, ses getirmeyi başarmış durumda. 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TL seviyesine yükseliyor.