reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE (2. nesil)
Yeni iPhone SE

iPhone SE (2. nesil) ile bulunan önemli koronavirüs detayı

iPhone SE (2. nesil) modeli için bu sefer koronavirüs ile alakalı önemli bir detay gündemde bulunuyor. Apple güzel bir adım atıyor.

iPhone SE (2. nesil), gündemde düşmüyor. Firmanın büyük ses getiren eski ile yeniyi harmanlayan yeni telefonu, biliyorsunuz yukarıda gördüğünüz göz alıcı kırmızı renge sahip (PRODUCT)RED versiyonu ile alınabiliyor. Bilmeyenler için şimdiye kadar her satıştan elde edilen gelirin bir bölümü HIV/AIDS ile mücadele programlarını desteklemek üzere The Global Fund’a giden ve AIDS’siz bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olan bu özel RED versiyonlar, şimdi günümüzün en büyük salgını yeni koronavirüs COVID-19 çalışmalarını desteklemek için de kullanılacak. İlk olarak yeni SE ile başlayan süreç hakkında Apple‘ın resmi açıklaması şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Apple, (RED) ile yaptığı iş birliği doğrultusunda, 30 Eylül tarihine kadar gerçekleşecek (PRODUCT)RED satışlarından elde edilen gelirin ilgili bölümünün %100’ünü The Global Fund tarafından oluşturulan COVID‑19 Response Fund’a aktaracak. Bu sayede salgının en çok tehdit ettiği sağlık sistemlerine önemli bir destek sağlanacak ve Sahraaltı Afrika’da yürütülen hayat kurtarıcı HIV/AIDS programlarının korunmasına yardım edilecek.

Bu adım gerçekten önemli ve çok da güzel görünüyor. Sürecin diğer (PRODUCT)RED sürümleri için de uygulanacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE (2. nesil) ya da iPhone SE 2020 için kısa bir özet yaparsak

Model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Apple A13 Bionic işlemciden alıyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan yeni SE, ses getirmeyi başarmış durumda. 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TL seviyesine yükseliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan güçlü amiral gemisi

İLGİLİ HABERLER