reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE Huawei

iPhone SE (2. Nesil) için merak edilen DxOMark sonucu belli oldu

Apple’ın dikkat çeken en yeni modeli iPhone SE (2. nesil) ya da 2020 için uzun süredir beklenen DxOMark sonucu sonunda belli oldu.

iPhone SE 2020, firmanın eski bir tasarıma sahip olmasına rağmen yüksek performansı ve yurt dışında çok uygun fiyatı ile beklenenden çok daha fazla talep gören bir telefon modeli oldu. Türkiye’de de dikkat çeken akıllı telefon, yapılan bilimsel testler sonucunda DxOMark’tan kamera konusunda ortalama sadece 101 puan alabildi. Bu puan ile DxOMark liderlik listenin çok ama çok gerisinde kalan telefon, burada özellikle sadece tek bir kameraya sahip olmasıyla üst sıraları kaçırıyor. Yoksa modelin sahibi olduğu tek kamerası iPhone 11’lerden gelen görüntü işleme altyapısıyla iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Spesifik olarak fotoğraf tarafından 103, video tarafından ise 98 puan alan telefon, DxOMark tarafından satın alanları kamera konusunda üzecek bir model değil deniyor. Telefonun bizim yaptığımız incelemesi ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE (2. nesil) için bilinmesi gereken detaylar şöyle

Gücünü A13 Bionic işlemciden alan model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. Model Apple tarafından resmi olarak açıklanmıyor olmasına rağmen 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip.

İlgili Video