reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE Huawei

Huawei tasarımcısından iPhone SE benzeri akıllı telefon açıklaması

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Huawei, Apple’ın yeni modeli iPhone SE (2. nesil) özelinde dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

iPhone SE (2. nesil), daha önce söylediğimiz gibi firmanın eski bir tasarıma sahip olmasına rağmen yüksek performansı ve yurt dışında uygun fiyatı ile beklenenden fazla talep gören bir telefon oldu. Ancak Huawei bu telefon için pek de iyi düşünmüyor. Firmanın şef tasarımcısı Quentin Tang‘a göre kişiler eski tasarıma sahip ufak bir akıllı telefon istemiyor. Tang, kullanıcıların genel olarak modern / ince çerçeveli tasarıma, daha büyük ekrana ve nispeten kompakt gövdeye sahip cihazlara daha sıcak baktığını aktarıyor. Bu açıdan iPhone SE 2020 gibi eski tasarımlı bir cihazla karşımıza çıkmayacaklarını açık şekilde belirten Huawei tarafı, bu konuda büyük de bir sürpriz oluşturmuyor. Teknoloji devi Apple, kendi kitlesi, işletim sistemi ve gücüyle böyle bir cihazı çıkarma imkanına sahip. Ancak Android üreticilerinin pazara böyle bir cihazla çıkması pek iyi sonuçlanmaz gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE (2. nesil) için bilinmesi gereken teknik detaylar şöyle

Model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Apple A13 Bionic işlemciden alıyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan yeni SE, ses getirmeyi başarmış durumda. 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TL seviyesine yükseliyor.

İlgili Video