reklamı kapat

POPÜLER

Google Meet

Google’dan koronavirüs ile bağlantılı sürpriz ücretsiz servis hamlesi

İnternet devi Google, koronavirüs döneminde güzel bir adım attı ve Meet servisini herkes için ücretsiz yaptıklarını açıkladı. İşte detaylar;

Hep söylediğimiz gibi koronavirüs nedeniyle evinde kalan ve evinden çalışmaya başlayan kişilerin gerçekten büyük bir toplu görüntülü görüşme ihtiyacı ortaya çıktı. Bu boşluğu yakından bildiğiniz üzere bir anda patlayan Zoom doldurdu. Ancak alternatifler de yok değil. Bunlardan birisi de yakında Google Meet olacak gibi görünüyor. Daha önce paralı olan bu “premium” toplu video görüşme yapılmasına imkan tanıyan Meet servisi, firmanın resmi açıklamasına göre herkes için ücretsiz hale getirildi. Google’dan alınan standart bir hesap ile kullanılabilecek Meet servisi, önümüzdeki haftalarda tüm dünyaya açılacak deniyor. Zoom’un popülerliği ve genel talep doğrultusunda mantıklı bir adım atan Google, biliyorsunuz ücretsiz servisler üzerinde milyar dolarlar kazanmayı iyi biliyor. Bu açıdan firmanın Meet üstünden bir kaybı olacak gibi durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google hamlesi güzel görünürken, kısa süre önce Facebook Messenger Rooms duyurulmuştu

Facebook, kısa süre önce karşımıza Messenger Rooms ile çıktı. Messenger uygulamaları üzerinden erişim sunulabilen bir özellik olan ancak hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duyamayan Rooms, temel olarak 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de getiren Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor. Toplu video sohbet konusunda alternatiflerin artması sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası