reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için ortaya çıkan faydalı Messenger Rooms detayı

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için Messenger Rooms odaklı faydalı bir özelliğin müjdesi geldi.

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp uygulamasının sadece dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, hem video hem de sesli toplu görüşme için sekiz kişiye artırılmıştı. Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda resmi olarak kullanıma çıkan özellik, biliyorsunuz güzel olmasına rağmen rakiplerinin gerisinde kalıyor. Çünkü diğer servislerde aynı anda çok daha yüksek sayıda video görüşmelere imkan tanınıyor. Facebook ise bu durumu Messenger Rooms ile değiştirecek gibi görünüyor. Detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Rooms, resmi beta sürümlerinde ortaya çıktığı kadarıyla bir Messenger Rooms entegrasyonuna sahip olacak. Bu sayede sekizden fazla üyeye sahip WhatsApp grupları video görüşme için hemen Rooms’a geçiş yapabilecek.

WhatsApp ile gündeme Messenger Rooms

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp ile gündeme gelen Messenger Rooms kullanışlı duruyor

Messenger uygulamaları üzerinden erişim sunulabilen bir özellik olan ancak ilginç şekilde hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duyamayan Rooms, 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor. Oldukça kullanışlı görünen özellik, ufak bir bağlantı üstünden katılım sunuyor ve maalesef rakip Zoom gibi yüksek güvenlik getiren uçtan uça şifreleme getirmiyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de sunan Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor. Merak uyandıran Messenger Rooms şimdilik sadece belirli bölgelerde açılmış durumda. Firma global çıkışın önümüzdeki haftalarda yapılacağını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu