reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için beklenen yeni özellik kullanıma çıktı!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için geçtiğimiz gün müjdesi verilen güzel özellik Türkiye dahil birçok bölgede kullanıma açıldı.

WhatsApp için hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Skype ve Zoom karşısında atılacak önemli bir adım gündeme gelmişti. Uygulamanın şu an dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, hem video hem de sesli toplu görüşme için sekiz kişiye artıracak denilmişti. İşte bu adım resmi olarak atıldı ve beklenen özellik Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda resmi olarak kullanıma çıktı. Firmadan yeni özellik için gelen resmi açıklama ise direkt şu şekilde: “Görüntülü ve sesli grup aramaları artık 8 adede kadar katılımcıyı destekliyor. Tüm katılımcıların WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanıyor olmaları gerekiyor.” Evet firmanın da açıklamasında görüldüğü üzere özellikten yararlanabilmek adına herkesin son sürüme geçiş yapması gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi burada rakipleri kadar aşırı bir artış yapmayan sosyal medya devi Facebook, yine de sıkı WhatsApp kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için faydalı bir özellik de çok yakında gelecek

Firma biliyorsunuz sohbetler içerisine çok kullanışlı görünen gelişmiş arama altyapısı getirmeye hazırlanıyor. Bu sayede kişiler sohbet içerisinde spesifik olarak fotoğraf, GIF, video, ses dosyası, bağlantı ya da doküman arayabilecek deniyor. Bir diğer özellik ise sohbet yedeklerini Google Drive üstünde parola ile şifrelemek yani korumak oluyor. Bu da kişisel güvenlik için sevindiren detaylar arasında. Firma ayrıca bilgi kirliliğini azaltmak adına da sık sık paylaşılan içeriklerin otomatik olarak indirilmesini engelleyecek bir özellik geliştirdiği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu