reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın sevindiren yeni imkanı için resmi açıklama geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için geçtiğimiz günlerde geleceği müjdelenen yeni imkan detaylandı.

WhatsApp için hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Skype ve Zoom karşısında atılacak önemli bir adım gündeme gelmişti. Uygulamanın şu an dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, yakında sınırlarını genişletecek denilmişti. Facebook bu limiti gelecek sürümlerde hem video hem de sesli toplu görüşme için sekiz kişiye artıracak denilmişti. Bu rakam direkt olarak uygulamanın son betasından öğrenilmişti. İşte bu değer kısa süre önce Facebook tarafından resmi olarak doğrulandı. Yani çok yakında kişiler uygulama içerisinde aynı anda sekiz farklı kişiyle toplu video ya da sesli görüşme yapabilecek. Burada daha önce de söylediğimiz gibi rakipleri kadar aşırı bir artış yapmayan Facebook, yine de kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Firmanın yeni tanıttığı burada detaylandırdığımız servisi Messenger Rooms ise tam 50 kişinin aynı anda görüntülü konuşma yapmasına imkan tanıyor. Bu arada firmanın Facebook’taki çiftli Live With özelliğini de koronavirüs dönemi nedeniyle geri getirdiğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka faydalı özellikler de yolda

Firma sevindiri şekilde sohbetler içerisine gelişmiş arama altyapısı getirmeye hazırlanıyor. Bu sayede kişiler sohbet içerisinde spesifik olarak fotoğraf, GIF, video, ses dosyası, bağlantı ya da doküman arayabilecek deniyor. Bir diğer özellik ise sohbet yedeklerini Google Drive üstünde parola ile şifrelemek yani korumak oluyor. Bu da kişisel güvenlik için sevindiren detaylar arasında. Firma ayrıca bilgi kirliliğini azaltmak adına da sık sık paylaşılan içeriklerin otomatik olarak indirilmesini engelleyecek bir özellik geliştirdiği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu