reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia RTX RTX Voice

Nvidia RTX ekran kartları ile sunulan inanılmaz imkan! [Video]

Ekran kartı pazarının dev ismi Nvidia, “RTX” serisi ekran kartlarıyla çalışan RTX Voice ile gündemde. Bu teknoloji gerçekten inanılmaz sonuçlar sunuyor.

Nvidia, uzun zaman önce tanıttığı RTX serisi yeni nesil ekran kartları ile pazarda çok büyük ses getiriyor. Peki bilmeyenler için bu kartlardaki RTX takısının arkasında ne bulunuyor? Bunun arkasında tam olarak desteklenen “Ray Tracing” teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji kartlardaki “RT çekirdekler” üzerine kuruluyor ve ışık hüzmelerinin inanılmaz gerçekçi şekilde yansıtılmasına imkan tanıyor. Özellikle oyunlar için harika duran bu teknoloji, daha önce görülmemiş grafik ve atmosferlerin oluşturulmasına imkan tanıyor. Işığı ve ortamı adeta gerçek hale getiren bu teknoloji, kartların tek “inanılmaz” özelliği değil. Çünkü bu kartlar için bir de RTX Voice sunuluyor.

Nvidia RTX serisi ekran kartına sahip kişilerin buradan edinebilecekleri henüz beta aşamasında bir yazılım olan RTX Voice, temel olarak mikrofon ile ses kaydı / sesli görüşme üzerine odaklanıyor. Bu yazılım kartların yeni nesil donanımlarını kullanıyor ve özel analizler ile ortam gürültüsünü kişinin sesinden uçuk seviyede iyi şekilde ayırabiliyor. Bu sayede basit mikrofonlarla dahi çok ama çok net ses kaydı almanıza ya da görüşme / yayın yapmanıza imkan tanıyan teknoloji, birçok yayıncının canını sıkan mekanik klavye gürültüsünü dahi rahatlıkla ortadan kaldırabiliyor. Burada masaya yapılacak ciddi darbelerin dahi ses kesilebiliyor, yayına / kayda sadece sizin sesinizin çıkması sağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia RTX ekran kartları RTX Voice ile büyük bir sürpriz yapıyor

Aktif olarak kullanıldığı zaman sistem performansına yüzde 15’lere kadar olumsuz etkisinin olabildiği aktarılan RTX Voice, bu açıdan gerçekten sağlam sistemlere ihtiyaç duyuyor. Şimdilik RTX kartların fiyatları göz önününe alındığı zaman herkese hitap etmeyen teknoloji, yine de sunduklarıyla tam anlamıyla nefes kesiyor. Söz konusu ses olduğu için sonucu tam olarak görmek adına sayfanın üstündeki videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Opera’ya gelen faydalı Instagram özelliği

İLGİLİ HABERLER