reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia RTX RTX Voice

Nvidia GTX serisi ekran kartları için de RTX Voice geldi

Ekran kartı devi Nvidia, daha önce sadece RTX serisi ekran kartlarına özel olan RTX Voice desteğini GTX serisi ekran kartlarına da getirdi.

Nvidia’nın RTX serisi ekran kartlarının Ray Tracing yanında RTX Voice isimli bir özelliği de yer alıyordu. Bu inanılmaz özellik, mikrofonların yanınızda bir süpürge dahi çalışsa sadece sesinizi kaydetmesine imkan tanıyordu.

İşte bu yapay zeka temelli çalışan gelişmiş teknoloji, yukarıda da dediğimiz gibi artık GTX serisi ekran kartlarında da aktif olarak kullanılabiliyor. Destek tam olarak GeForce GTX, Quadro ve Titan serisi GPU’ları kapsıyor.

Bu durum elbette kullanıcıları oldukça memnun edecek. Çünkü RTX Voice gerçekten “büyülü” derecede güzel çalışıyor. Bu teknoloji direkt olarak burada elde edilebiliyor.

RTX Voice’u GTX serisi Nvidia ekran kartlarında kullanmak için 410.18 kodlu sürücü sürümünün gerektiğini de belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia, sadece donanım değil yazılımda da çok öne çıkıyor

Biliyorsunuz firmanın ekran kartlarında bir DLSS teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji temelde düşük çözünürlüğü yapay zeka ile yükselterek inanılmaz bir performans artışı getiriyor.

Bunun bir benzeri üzerinden AMD de çalışıyor. Ancak AMD’nin teknolojisi halen kullanıma çıkarılmış değil. AMD’nin kendi DLSS teknolojisi yeni nesil konsollar için de büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin içine yakın bakış