reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia

Nvidia duyurdu: “Diablo IV ve fazlası için ışın izleme güncellemesi geliyor”

Ekran kartı devi Nvidia bugün resmi olarak duyurdu: “Diablo IV ve fazlası için ışın izleme güncellemesi geliyor”

Bu konuda bir açıklama yapan şirket, “Her yıl düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı pazartesi günü başlıyor ve Nvidia bugün RTX teknolojisiyle ilgili duyuruların bir ön izlemesini sunuyor. Bunlar arasında en son RTX teknolojisinin birkaç yeni heyecan verici entegrasyonu da yer alıyor.” dedi ve özet olarak şunları aktardı:

  • -Black Myth: Wukong ve NARAKA: BLADEPOINT Işın İzleme ve Nvidia DLSS 3.5 desteği alıyor.
  • -Star Wars Outlaws bu yıl içinde DLSS 3 ve ışın izleme desteğiyle piyasaya sürülecek.
  • -Portal RTX, Valve’in klasik oyununun ışın izleme teknolojisi ile yeniden tasarlanmış versiyonu, DLSS 3.5 ile Işın Oluşturma ve RTX IO ile güncellendi. Şu anda ücretsiz olarak erişilebiliyor. 
  • -Diablo IV 26 Mart’ta ışın izleme güncellemesine kavuşacak.
  • -The First Berserker: Khazan, Sengoku Destiny ve Outcast – A New Beginning 500’den fazla RTX oyunu ve uygulaması listesine katıldı.
  • -Işın Oluşturma DLSS 3.5 çok yakında NVIDIA RTX Remix Açık Beta’da…
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran kartı devi Nvidia kısa süre önce çok uzun yıllardır aramızda olan GeForce GTX ekran serisini emekliye ayırdığını duyurmasıyla ses getirmişti. Son dönemde yapay zeka üzerinden inanılmaz değer kazanan Nvidia, geçtiğimiz günlerde GeForce GTX 16-Serisi ekran kartları için üretimi tamamen bitirdi. Bu bağlamda artık GTX 1660S, GTX 1660, GTX 1650 ve GTX 1630 grafik kartları mevcut stoklar bittikten sonra elde edilemeyecek. Piyasadaki GTX 16 serisi ekran kartı envanterinin önümüzdeki üç ay içinde tüketileceği tahmin ediliyor, artık sadece GeForce RTX serisi ekran kartları merkeze alınıyor. Ray Tracing yani ışın izleme temelli RTX ismini “20” serisiyle hayatımıza dahil eden, üstüne “RTX 30” ile “RTX 40” serilerini çıkaran ve şu an “RTX 50” serisini geliştiren Nvidia, büyümeye devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER