reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite dünyasına Ray Tracing ve DLSS desteği geliyor

Fortnite dünyasına Ray Tracing ve DLSS desteği geliyor

Dünyanın en popüler oyunlarından Fortnite, Nvidia ve Epic Games ortaklığıyla Ray Tracing ve DLSS kazanıyor. Oyunun dünyası değişiyor.

Nvidia, detaylarına aşağıda yer verdiğimiz yeni RTX 30XX serisi ekran kartlarıyla beraber Fortnite için de büyük bir duyuru yaptı. Bu duyuru kapsamında oyuna “Ray Tracing” yani “Işın İzleme” ve oldukça önemli, “DLSS” teknolojilerinin geleceği aktarıldı. Elbette sadece RTX serisi ekran kartına sahip sistemlerde çalışacak bu yeni teknolojiler, sevilen oyunun fanlarının mutlu etmiş durumda. Konu hakkında konuşan Nvidia Global GeForce Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Wuebbling, “Epic Games’in günümüz popüler kültürünün bir parçası haline dönüşen oyunu Fortnite, rekabete dayalı oyunların teknolojiyle birlikte nasıl geliştiğini gösteren harika bir örnek oluşturuyor” dedi. “Fortnite oyuncuları ileri seviye ışın izleme, Nvidia DLSS tarafından güçlendirilen yapay zekayla desteklenmiş kare hızı artışı ve yeni düşük gecikmeli e-spor teknoloji paketimiz Nvidia Reflex ile kendilerini yeni ve etkileyici bir görsel dünyanın içinde bulacaklar.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fortnite halen milyonları peşinden koşturuyor

Epic Games Grafik Mühendisliği Direktörü Marcus Wassmer ise konuya dair değerlendirmesinde şunları söyledi: “GeForce RTX 30 Serisi, NVIDIA’nın ışın izleme ve yapay zeka teknolojilerine adanmışlığının bir kanıtı olarak karşımızda duruyor. İkinci nesil ışın izleme, DLSS ile yapay zekanın yenilikçi kullanımı ve bunların beraberinde getirdiği temel performans artışı, GeForce RTX 30 Serisini oyunlarda grafik teknolojisi için gerçekten etkileyici bir güç merkezi haline getiriyor.

Bur arada Fortnite, sistem gecikmesini denetim altında tutan ve azaltan Nvidia Reflex destekli ilk oyunlardan biri olarak öne çıkıyor. Reflex oyuncuların tepki hızını artırmasına, hedefleme hassasiyetini artırmasına ve sistemlerini savaş için ideal hale getirmesine olanak tanıyor. Epic Games Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Penwarden bu konuda ise “Nvidia Reflex teknolojisi, geliştiricilere oyunlarındaki gecikmeyi en aza indirecek yeni özellikler sağlıyor” dedi. “Fortnite GeForce RTX 30 serisinde çalışırken mükemmel bir yanıt hızı ve oyuncu kontrolü gözlemliyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Nvidia’nın harika yeni yayıncı uygulaması