reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Broadcast

Yayıncılar için harika uygulama: Nvidia Broadcast [Video]

Ekran kartı devi Nvidia, yeni RTX serisi kartları yanında Nvidia Broadcast adını verdiği yayıncılara özel uygulamasını da duyurdu.

Herhangi bir amaç için canlı yayın yapan kişiler için hazırlanan Nvidia Broadcast uygulaması, eylül ayında kullanıma çıkıyor. Oldukça basit bir arayüze sahip olan uygulama, arkasında çok güçlü bir yazılım altyapısı taşıyor. Sadece RTX ekran kartlarıyla çalışan bu uygulama, yayıncıların hayatını kilit birkaç konuda oldukça rahatlatıyor. Örneğin bu uygulama ile ortam gürültüsü tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Uygulama ile sadece tuşa basarak mikrofonun canlı yayınlarda dahi sadece sizin sesinizi karşı tarafa iletmesini sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Broadcast uygulaması ile yeşil ekran olmadan arka planı ortadan kaldırmak da mümkün. Bu yapı aynı zamanda arka tarafı bulanık hale de getirebiliyor. Böylece yayına girmeden önce bulunduğunuz ortamı düzenlemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu da birçok kişi için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia Broadcast uygulaması çok beğenilecek

Uygulamada aynı zamanda bir otomatik takip özelliği de yer alıyor. Kameraya dijital olarak zoom yapan özellik, yayıncının yüzünü algılıyor ve sürekli olarak takip edebiliyor. Bu da yayınlarda sürekli hareket eden kişiler için çok güzel görünüyor. Gerçekten çok gelişmiş bir yapay zeka sistemi üzerine kurulan Broadcast uygulaması, tamamen ücretsiz olması nedeniyle RTX serisi ekran kartı sahiplerinin olmazsa olmazı olacak izlenimi oluşturuyor.