reklamı kapat

POPÜLER

Opera 68 Instagram

Opera, “Instagram” özellikli yeni sürümünü yayımladı [Video]

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları arasında başı çeken Opera, yeni sürümünü kullanıma sundu. Bu sürümün merkezinde Instagram var.

Chrome ile benzer şekilde Chromium temelli internet tarayıcısı Opera, rakibi kadar popüler olamasa da güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Sürekli olarak daha yetenekli hale getirilen tarayıcı, bu sefer 68. sürümüyle karşımızda yer alıyor. 68. sürümün en önemli özelliği ise yukarıda da dediğimiz gibi Instagram desteği oluyor. Artık tarayıcının kenar çubuğu üstünden hızlı şekilde Instagram’a erişim sağlanabiliyor. Burada açılan pencerede direkt olarak mobil siteyi açan tarayıcı, platformun sıkı fanlarını bu hızlı erişim ile mutlu edecek gibi görünüyor. Burada içeriklere bakma yanında yorum yazılabiliyor ve direkt mesajlara erişim sağlanabiliyor. Burasının normal tarayıcıdan açma ile bir fark yok ancak yine de biraz daha kullanışlı bir yapı sunuyor. Bu sayede çok sekmeli sayfalarda platforma erişim kolaylaşıyor. Kullanıcılar Opera‘nın bu kenar çubuğu üstünden uzun zamandır Instagram gibi yine Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp ve Messenger‘a da hızlı erişim sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera için gelen Instagram özelliğini sevenler olacaktır

Opera’ya Mac ve Windows için ücretsiz olarak buradan ulaşabilirsiniz. Opera’nın mobil sürümlerinin olduğunu da belirtelim. Tarayıcı bu sürümler arasında senkronizasyon gerçekleştirebiliyor. Bilmeyenler için Opera’nın oyunculara özel bir tarayıcısı dahi bulunuyor.