reklamı kapat

POPÜLER

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs konusunda WhatsApp Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı’ndan koronavirüs odaklı WhatsApp Danışma Hattı

Sağlık Bakanlığı koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir adım daha attı. Kısa süre önce WhatsApp Danışma Hattı açıldı. İşte detaylar;

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendisini çok ciddi şekilde hissettirmeye ciddi şekilde devam eden yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor. Bu sefer karşımızda çok faydalı “WhatsApp Danışma Hattı” bulunuyor. Twitter’dan resmi olarak duyurulan bu hat için yapılan resmi açıklama şu şekilde: “Koronavirüs ile mücadelede SABİM 184 WhatsApp Danışma Hattı kuruldu. Yeni Koronavirüs Hastalığı hakkında, 0541 888 01 84 numaralı Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) 184 Whatsapp Danışma Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.” Bu sayede özellikle WhatsApp’ı aktif olarak kullanan gençlere daha rahat şekilde ulaşmayı hedefleyen Sağlık Bakanlığı, kurulan hattın 7 gün 24 saat açık kalacağını aktarıyor. Burada en güncel ve güvenilir bilgilerin verileceği söyleniyor.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs konusunda WhatsApp Danışma Hattı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs konusunda WhatsApp Danışma Hattı öncesinde Hayat Eve Sığar uygulaması ile ses getirmişti

Önce Android daha sonra ise iOS için çıkan Hayat Eve Sığar uygulaması, salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözüm konumunda yer alıyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında telefon numaranız ile doğrulama yaptıktan sonra size sorulan soruları cevaplayarak koronavirüs hastalığı anlamındaki şikayetleriniz değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un akıllı saatine gelen harika sağlık özelliği