reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs

Sağlık Bakanlığı koronavirüs kontrolü için internet sitesi açtı!

Koronavirüs salgını üzücü ve korkutucu şekilde büyüyor. Türkiye’de de maalesef ölümlere neden olan bu salgın için Sağlık Bakanlığı internet sitesi açtı.

Tüm dünyayı saran koronavirüs, biliyorsunuz bazı bölgelerde kontrolden çıkmaya başladı. Türkiye dahil birçok ülkenin çok büyük önlemler aldığı virüs, özellikle İtalya’da inanılmaz üzücü sonuçlara neden oluyor. Türkiye’de de 3. ölümün gerçekleştiği virüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı güzel bir adım attı ve kişisel teşhis için bir internet sitesi açtı. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz internet sitesi ile kişiler virüse yakalanıp yakalanmadıklarını “temel seviyede” tespit edebiliyor. TC kimlik numarası üstünden giriş yapılabilen internet sitesi, yoğunluk nedeniyle zaman zaman çökmesine rağmen güzel görünüyor. Burada çeşitli kilit sorular ve alınan cevaplar üstünden bir ön değerlendirme hazırlanıyor. Cevaplar sonucunda bir sorun tespit edilirse en yakın sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeden başvurulması tavsiye ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs salgını için her önlem büyük önem arz ediyor

Bu konuda ilginç önlemler geliştiriliyor. Örneğin ABD’li yetkililer Facebook, Google ve diğer büyük teknoloji firmaları ile salgını önlemeye yönelik görüşmeler yapıyor. Bu görüşmelerin arkasında ise akıllı telefonlar üstünden kişilerin konumlarını takip etmek yer alıyor. Burdaki amaç şu an tam olarak bilinmiyor. Ancak firmaların ve devletin süreç ile kişilerin birbirlerine yeterli güvenli mesafede olup olmadığına bakacağı aktarılıyor. Hep söylediğimiz gibi pandemi haline gelen virüsün yayılmasını engelleme gerçekten hayati önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni akıllı telefonu ile tanışın