reklamı kapat

POPÜLER

Apple koronavirüs COVID-19

Apple’dan koronavirüs (COVID-19) için özel internet sitesi ve uygulama!

Teknoloji devi Apple, tüm dünyayı saran salgın konusunda kısa süre önce önemli bir adım daha attı. Koronavirüs (COVID-19) için özel internet sitesi açıldı.

Apple tarafından şimdilik sadece ABD merkezli olarak açılan buradan ulaşabileceğiniz koronavirüs (COVID-19) odaklı site, virüs hakkında bilinmesi gerekenler dışında ufak sorular üstünden virüse yakalanıp yakalanmadığınız konusunda da bilgiler sunuyor. Resmi kurumlar CDC, Beyaz Saray ve FEMA ortaklığında hazırlanan site haricinde, firmanın indirmeye sunduğu yeni bir uygulama da bulunuyor. Bu siteyle aynı şekilde çalışan Apple COVID-19 uygulaması, yine oldukça faydalı görünüyor. Bu arada koronavirüs tespiti konusunda benzer bir adımı kısa süre önce Türkiye’de Sağlık Bakanlığı da atmıştı. O konudaki detaylar ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple CEO’su Tim Cook koronavirüs hakkında şunları söylüyor

“Zor bir zamandan geçtiğimiz oldukça açık. Tüm Apple ailesi, dünyanın bu zor zamanlardan çıkmasına yardımcı olmak için canla başla ve kahramanca çalışan tüm dünyadaki ilk müdahale ekiplerine, doktorlara, hemşirelere, araştırmacılara, halk sağlığı uzmanlarına ve kamu görevlilerine minnettarlığını sunuyor. En büyük tehlikenin ne zaman geride kalacağını henüz kesin olarak bilmiyoruz. Ancak küresel topluluğumuzun dört bir yanında gördüğüm insanlık ve azim bana ilham veriyor.
Başkan Lincoln’ün de çok zor bir zamandan geçerken söylediği gibi: “Bir durum şartlar zorlaştıkça aşılması zor hale gelebilir, o zaman biz de zorlukların üzerine çıkarak o durumu aşmalıyız. Bizim davamız yeni, demek ki düşüncelerimiz ve eylemlerimiz de yeni olmalı.” Apple her zaman zorlukların üstesinden bu yaklaşımla gelmiştir. Bu zorluğun üstesinden de bu şekilde geleceğiz. “

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor