reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Windows 10 tasarımı güncelleniyor; işte yeni değişiklikler [Video]

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için planladığı yeni tasarım değişikliklerini gösteren bir video ile karşımızda bulunuyor.

Windows 10 işletim sistemi geçtiğimiz günlerde önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve 1 milyardan fazla cihazda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu gerçekten önemli kilometre taşına ulaşmayı uzun süredir bekleyen ve 2 yıl gecikmeli de olsa sonunda önemli rakamı geride bırakan Microsoft, bunu kutlamak adına yukarıda izleyebileceğiniz videoyu yayımladı. Direkt olarak Panos Panay’dan gelen bu video, işletim sisteminin alacağı tasarım güncellemesini karşımıza getiriyor. Yeni tasarımda devrimsel ya da çok büyük değişiklikler elbette yok. Ancak arayüzde yapılan ufak değişikliler sistemi çok daha modern hale getirmiş gibi görünüyor. Koyu ve siyah arayüz seçeneklerine daha iyi uyum sağlayan yeni tasarım, yeni dosya yöneticisini de karşımıza getiriyor. Ayrıca sağ tıklama ile açılan menülerin de elde geçirildiği görülüyor. Bunlara ek olarak başlat menüsü de yenilenmiş ve birçok yeni simge getirilmiş. Bu Windows 10 tasarım değişikliklerinin 30 Mart tarihinde detaylanacağı aktarılıyor. Son kullanıcıya çıkışın tarihi ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 yanında Windows 10X işletim sistemi de geliştiriliyor

Bilmeyenler için Windows 10X, firmanın direkt olarak çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel hazırladığı bir sürüm. Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında hazırlanan 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabiliyor. Ekranlar arasındaki etkileşim oranı oldukça yüksek olan sistem, Office paketi dahil olmak üzere geniş bir uygulama desteğiyle geliyor. Windows sistemler ile aynı temeli paylaşan işletim sistemi, bu açıdan sadece Windows Store ile kısıtlanmıyor.

İlginizi Çekebilir

Tam 200 km menzil sunan elektrikli bisiklet