reklamı kapat

POPÜLER

2020 Suzuki Swift Sport

Hibrit teknolojisiyle geldi; 2020 Suzuki Swift Sport ile tanışın

Daha çok teknik altyapısındaki değişimlerle dikkat çeken 2020 Suzuki Swift Sport, genel yapıya baktığımızda ciddi bir iyileştirmeye sahip olmayacak.

Binek sınıfta markasının amiral gemisi olmaya devam eden Swift, daha fazla kullanıcı kitlerine erişebilmek adına performans niteliğindeki versiyonuyla da bir süredir satışta. Yapılan güncellemeler üzerinden yeni model yılıyla birlikte Sport’un da elini güçlendiren Suzuki burada yeni hibrit teknolojisini öne sürüyor. 2020 Suzuki Swift Sport, içten yanmalı motoruna entegre edilen 48 volt mimarisine dayanan başlangıç jeneratörlü mild-hybrid sistemle ekonomi noktasında nispeten biraz daha ileriye taşınmış durumda. 1,4 litrelik turbo dört silindir benzinli motorun merkezinde olduğu sistemde değişken supap zamanlaması, yeni yakıt enjektörleri, daha yüksek basınç sağlayan yakıt pompası, daha büyük bir radyatör ve yeniden ayarlanmış egzoz sistemi yenilikler arasında ön planda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Suzuki Swift Sport teknik özellikleri

Yeni Suzuki Swift Sport Hybrid’in performans verilerine baktığımızda aslında bu yapılan değişimlerin herhangi bir sıçramaya yardımcı olmadığını görebiliyor. Yaklaşık 130 beygir güce ve 235 Nm torka sahip olan yeni modelin bir önceki göre güç bazında 10 birim kayıp yaşarken tork bazında ise ufak da olsa iyileşme elde edişi dikkat çekiyor. Açıklana rakamlarda elektrikli motorun tek başına 13 beygir güç ve 53 Nm tork ürettiğini de belirtmeden geçmeyelim. Tüm bu sistemler bir araya geldiğinde Swift Sport’un 0’dan 100’e hızlanması 9,1 saniye sürüyor. Erişilebilecek maksimum sürat ise 210 km/s olarak teknik tabloda karşımıza çıkmakta. Standart olarak 6 kademeli manuel şanzımanla gelen otomobilin vites oranlarının da iyileştirildiği dikkatimizi çeken parçalar arasında. Toplamda 1.025 kilogramlık bir versiyon olarak yola devam eden Swift Sport’ta; LED gündüz farları, adaptif hız sabitleyici, park ve sürüş destek asistanlarının hemen hepsi standart olarak sunulacak.

İlgili video

Jimny tanıtımı