reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Swift Sport Katana

Otomobil bedeni motosiklet ruhunda; Suzuki Swift Sport Katana

Geçtiğimiz yıl unutulmazlar arasındaki yerini alan motosiklet projesi, Suzuki Swift Sport Katana ile çok anlamlı bir birlikteliğin merkezinde.

İnternet sitesine girdiğimizde bizleri “Motosiklet” veya “Otomobil” seçenekleriyle karşılayan sayılı üreticilerden birisi hiç şüphesiz Suzuki. Motosiklet konusunda her zaman üst seviyelerle anılan Japon üreticinin otomobil departmanıysa son yıllarda nispeten daha canlı işlere imza atıyor. Özellikle yeni jenerasyon Jimny ile gündemi uzun bir süre meşgul eden Suzuki, Swift ile de aralıklarla kendini hatırlatıyor. Markanın iki farklı departmanını bir araya getiren Suzuki Swift Sport Katana içinse “hatırlatmak” kelimesinin yerine “zihinler yer edinmek” ibaresini kullanmak çok daha doğru olacak. Karakteriyle gözlerimizi parlatan versiyonla ilgili tek büyük sıkıntıysa sınırlı üretim adetleriyle sadece Hollanda pazarında sunulacak olması.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki Swift Sport Katana teknik özellikleri

Suzuki Swift Sport aslında pek çoğumuzun aşina olduğu ve uzun süredir satışta olan bir otomobil. Burada işin içerisine dahil olan ve işin ruhani boyut seviyesini yükselten parça ise Katana rozeti. Suzuki bu rozetiyse aradan geçen 40 yıllık zaman diliminin ardından Ekim 2018 itibarıyla motosiklet dünyasına döndürmüştü. Barındırdığı vahşi karakterle akıllarımızda yer edinen ve ilhamını kılıçtan alan bu motosiklet, bu projeyle dört tekerlek dünyasına taşınıyor. Sadece şu anda görmekte olduğumuz Premium Metalik Gümüş renk seçeneğiyle satışa sunulan otomobilin üzerinde Katana simgelerini görmek de mümkün. Bu rozetle birlikte işin içerisine 18 inç ebatında OZ jant seti, Michelin Pilot Sport 4 lastikler, lip ve marşpiyel gibi gövde eklentileri karşımıza çıkıyor. Aracın teknik kısmında ise yükseklik ayarlı süspansiyonlar, yeni egzoz sistemi ve kule gergisi gibi eklentiler var. Son olarak Swift Sport’un 1.6 litrelik benzinli motoruyla 138 beygir güç ve 220 Nm tork değerlerine sahip olduğunu da belirtelim. Hollanda’da 29.000 euroluk fiyatla satışa sunulacak olan otomobil 30 şanslı kişinin olacak.

İlgili video

Suzuki Katana