reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Yeni Facebook tasarımına nasıl geçilir, karanlık mod nasıl açılır?

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce masaüstünde yeni tasarımını herkese sunmaya başladı. Peki yeni tasarıma nasıl geçilir, karanlık mod nasıl açılır?

Facebook, üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni masaüstü tasarımını Türkiye dahil olmak üzere herkes için göndermeye başladı. Yakında eksiksiz olarak herkese için aktif edilecek yeni tasarıma geçmek ise oldukça kolay. Bunun için ilk olarak tarayıcıdan girdiğiniz Facebook ana sayfasının sağ üst köşesindeki aşağıya bakan ok işaretine basmanız gerekiyor. Burada açılan sayfadan “Yeni Facebook’a Geçiş Yap” seçeneği ile yeni arayüz kolaylıkla aktif edilebiliyor. Yeni getirilen koyu arayüz de aynı bölümden aktif edilebiliyor. Bu sayede tüm arayüz kararıyor ve bu da düşük ışıkta Facebook’ta gezmeyi hiç ama hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Koyu arayüz özellikle laptop sahiplerini sevindirecek gibi görünüyor. Bu arada kişiler istedikleri zaman eski tasarıma geri dönüş yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook artık daha modern görünüyor

Yeni arayüz gerçekten eskiye nazaran çok daha modern ve şık duruyor. Gerekli tüm seçeneklerin sayfanını sol ve üst kısımına toplayan sosyal medya devi, eski popülerliğinden uzak olmasına rağmen halen ciddi şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Ancak platformun artık ezici bir üstünlükle mobilden ziyaret edildiğini belirtmek gerekiyor. Yani aslına bakarsanız tarayıcılardan girilen bu ana sayfa artık çok da büyük önem arz etmiyor. Ancak yine de firma geliştirme çalışmalarına aktif olarak devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPad Pro’lar ile tanışın