reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Yeni Facebook tasarımı herkes için aktif edildi; beklenen mod geldi!

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce masaüstü için hazırladığı yeni tasarımını herkese sunmaya başladı. Ayrıca beklenen mod da kullanıma sunuldu.

Facebook, üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni masaüstü tasarımını geçtiğimiz ay Türkiye dahil olmak üzere herkes için göndermeye başlamıştı. Ancak o zaman yeni tasarım herkese gelmemişti. Yakında eksiksiz olarak herkes için aktif edilecek denilen yeni arayüz, sonunda global olarak dağıtıma çıktı. Peki yeni tasarıma nasıl geçilecek? Bunun sizinle daha önce de paylaşmıştık. Yeni tasarım için ilk olarak tarayıcıdan girdiğiniz Facebook ana sayfasının sağ üst köşesindeki aşağıya bakan “ok işaretine” basmanız gerekiyor. Burada açılan sayfadan “Yeni Facebook’a Geçiş Yap” seçeneği ile yeni arayüz kolaylıkla aktif edilebiliyor. Yine herkes tarafından uzun süredir beklenen ve yeni arayüzün bir parçası olan koyu arayüz de aynı bölümden aktif edilebiliyor. Bu sayede tüm arayüz kararıyor ve bu da düşük ışıkta Facebook’ta gezmeyi hiç ama hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Koyu arayüz tahmin edebileceğiniz üzere özellikle laptop sahiplerini sevindirecek gibi görünüyor. Bu arada kişiler istedikleri zaman eski tasarıma geri dönüş yapabiliyor. Firmanın bu seçeneği sunması güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook yeni tasarımıyla artık çok daha modern görünüyor

Genel olarak baktığımız zaman yeni arayüz gerçekten eskiye nazaran çok daha modern ve şık duruyor. Gerekli tüm seçeneklerin sayfanını sol ve üst kısımına toplayan sosyal medya devi, eski popülerliğinden uzak olmasına rağmen halen ciddi şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Ancak platformun artık ezici bir üstünlükle mobilden ziyaret edildiğini belirtmek gerekiyor. Yani aslına bakarsanız tarayıcılardan girilen bu ana sayfa artık çok da büyük önem arz etmiyor. Ancak yine de firma geliştirme çalışmalarına aktif olarak devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPad Pro’lar ile tanışın