reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Yakında Türkiye’de; Facebook uygulamasına beklenen destek geldi

Sosyal medya devi Facebook, ana uygulamasında uzun zamandır beklenen bir özelliği artık kullanıma sunmaya başladı. İşte detaylar;

Facebook, biliyorsunuz WhatsApp, Messenger ve Instagram’a “dark mode” yani “koyu arayüz” modu getirdi. İşte bu mod sonunda ana uygulama için de geliyor. Uzun zamandır gündemde olan dark mode, yurt dışında belirli kullanıcılar için dağıtıma çıkmaya başlamış durumda. Hem iOS hem de Android için yolda olan mod, direkt olarak ana uygulama ayarları içerisinden açılabiliyor ve istenirse sistem ile uyumlu şekilde de görev yapıyor. Yani sistemde koyu mod açıksa uygulama buna bağlı olarak koyu moda otomatik olarak geçebiliyor. Bu süreç tam ters olarak da çalışıyor. Yakında Türkiye dahil diğer bölgelerde de kullanıma açılacağı düşünülen koyu arayüz, özellikle iOS tarafında hızlı bir dağıtım sürecine girmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook geçtiğimiz haftalarda güzel bir imkan ile gündem olmuştu

Artık Facebook içerisindeki fotoğraflar tüm dünya genelindeki kullanıcılar tarafından Google Fotoğraflar içerisine alınabiliyor / yedeklenebiliyor. Daha önce belirli pazaralara özel olan bu özellik, artık herkes için aktif edilmiş durumda. Bu işlem ayarlardaki “Facebook Bilgileri” – “Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar” seçeneği ile yapılabiliyor. Böylece güzel içerikler kolaylıkla başka bir dünyaya yedeklenmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir

LG’nin dikkat çeken yeni modeli Velvet