reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook uygulamasında bulunan sevindiren özellik

Sosyal medya devi Facebook, ana uygulamasında uzun zamandır beklenen bir özelliği artık sonunda kullanıma sunacak gibi görünüyor.

Facebook, WhatsApp, Messenger ve Instagram’a “dark mode” yani “koyu arayüz” modu getirdi. Ancak biliyorsunuz halen ana uygulama (iOS ve Android) siyahlara bürünmüş değil. Fakat uzun zamandır beklenen özellik çok yakında gibi görünüyor. Çünkü aşağıda da görebileceğiniz sızdırılan ekran görüntüsüne göre Facebook’un iOS uygulaması için “dark mode” hazırlanmış durumda. Çok yakında herkes için kullanıma çıkacağı aktarılan mod, direkt olarak ayarlar içerisinde açılabiliyor ve istenirse sistem ile uyumlu olarak görev yapıyor. Yani sistemde koyu mod açıksa uygulama buna bağlı olarak koyu moda otomatik olarak geçebiliyor. Bu süreç tam ters olarak da çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook kısa süre önce yeni özellik ile gündeme gelmişti

Facebook, sahibi olduğu diğer uygulamalar yanında kendi ana uygulamasını da geliştirmeyi sürdürüyor. Burada ana uygulama için gelen son özellik Quiet Mode, kişilerin belirledikleri zamanlar için bildirimleri tamamen sessize almasına imkan tanıyor. Henüz herkes için aktif edilmeyen uygulama, belirlediğiniz zaman bitmeden bildirimlere bakmak istediğiniz zaman da karşınıza bir uyarı çıkarıyor. Kişilerin sosyal medya ile olan bağlarını azaltmak ve kendisine zaman ayırmasını artırmak adına güzel olan özellik, şimdilik sadece iOS tarafında yer alıyor gibi görünüyor. Yakında Android için de çıkacak gibi görünen özellik, ruhsal sağlık için faydalı adımlar arasında kendisini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

LG’nin dikkat çeken yeni modeli Velvet