reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Lite

Facebook Lite için ana uygulamadan önce sunulan güzel özellik

Sosyal medya devinin Facebook Lite uygulamasına kullanıcılarını sevindirecek, ana uygulamayı kullananları ise üzecek bir güncelleme yapıldı.

Facebook Lite 2015 yılından bu yana kullanımda olan faydalı bir uygulama. Düşük seviye cihazlara özel olarak hazırlanan uygulama, biliyorsunuz hem Android hem de iOS tarafında aktif olarak yer alıyor. Uygulama oldukça düşük bir boyutta ve böylece telefonlarda fazla yer kaplamıyor. Aynı zamanda ana uygulamadan çok daha az veri kullanan bu sürüm, 2G bağlantıda bile video izlenmesine imkan tanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere sadece temel Facebook içeriğine odaklanan uygulama, Android tarafında gerçekten çok güzel bir özellik kazandı. Android için Facebook Lite’da artık “dark mode” yani “koyu arayüz modu” yer alıyor. Ana uygulamaya gelmesi uzun süredir beklenen ancak bir türlü gelmeyen bu mod, Lite’in kullancılarını şu an oldukça memnun etmiş durumda. Bu mod bildiğiniz üzere arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamda mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor.

Facebook Lite

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Lite için gelen güncelleme yüz güldürdü

Koyu arayüz modunun yakın zaman içerisinde iOS tarafında da sunulacağı düşünülüyor. Ancak halen ana uygulamanın siyahlara bürünmemiş olması kullanıcıları üzmeyi sürdürüyor. Bu arada kullanıcılar Facebook’a dark mode konusunda WhatsApp üstünden de kızıyor. Aşırı popüler uygulama için müjdelenen mod halen gelmiyor. Testler uzun süredir sürüyor ancak herkes artık çıkışın resmen yapılmasını istiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni akıllı telefonu, yeni katlanabilir Galaxy Z Flip