reklamı kapat

POPÜLER

iOS Facebook Messenger Lite

iOS için Türkiye’ye özel Facebook Messenger Lite çıktı [İndir]

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce iOS için Messenger Lite uygulamasının kullanıma sundu. Ancak uygulama sadece Türkiye için indirmeye açıldı.

Facebook, daha önce sadece Android tarafında yer alan Messenger Lite uygulamasını iOS tarafında da kullanıma açtı. Burada en güzel sürpriz ise uygulamanın ilk olarak sadece Türkiye‘de aktif edilmiş olması. Direkt olarak buradan elde edebileceğiniz uygulama, mesajlaşmayı çok daha hızlı ve basit hale getiriyor. Normal sürüme oranla daha sade olan ve daha az veri harcayan uygulama, firma tarafından şu şekilde açıklanıyor:

Messenger Lite, hayatınızdaki insanlarla bağlantı kurmanız için daha az veri kullanan hızlı bir mesajlaşma uygulamasıdır.

– Çabucak yüklenir – indirme boyutu 10 MB’tan daha azdır!
– Daha az mobil veri kullanır
– Hızlı yüklenir ve verimli çalışır
– İnsanlarla bire bir veya gruplar halinde mesajlaşabilirsiniz
– Fotoğraflar, videolar ve bağlantılar gönderebilirsiniz”

Grup sohbete izin veren uygulama, iPhone yanında iPad‘de de kullanılabiliyor. Özellikle eski cihaz sahipleri için güzel duran sürüm, kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Lite sürümü de geliyor

Geçtiğimiz gün ortaya çıktığı kadarıyla Facebook Lite sürümü yakında iOS için de kullanıma çıkıyor. Sadece 5 MB boyutunun olacağı belirtilen uygulama, ilk olarak Türkiye‘de test ediliyor. Messenger Lite gibi ana uygulamanın Lite sürümünün de Türkiye pazarına uygun olduğunu düşünen sosyal medya devi, kullanıcıları bekletmeyecek gibi görünüyor. Çünkü daha önce de söylediğimiz üzere bazen Lite sürümlerin Türkiye’de aktif edilmesi uzun sürüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iOS için çıkan Opera’nın yeni tarayıcısı