reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Lite

Düşük seviye cihazlara özel Instagram Lite için yolun sonu

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu için uzun süre önce çıkan Instagram Lite uygulaması için yolun sonu geldi.

Yaklaşık 2 yıl önce sessiz sedasız Google Play Store üzerindeki yerini alan Android için Instagram Lite uygulaması, söylendiği kadarıyla kapatılıyor. Hali hazırda Play Store’dan da kaldırılan uygulama, düşük seviye cihaza sahip belirli bölgelerdeki bazı kişileri üzecek gibi görünüyor. Kısaca hatırlamak adına basit Android telefonlar için hazırlanan ve sadece 573 kb boyutu bulunan sürüm, çalışmak için çok düşük güce ihtiyaç duyuyordu. Yani oldukça eski cihazlarda dahi sorunsuz ve pürüzsüz olarak görev yapabilen uygulama, servisin temel özelliklerine destek veriyordu. Yani bu uygulama kullanıldığı zaman büyük bir kayıp yaşanmıyordu. Hikayeler altyapısını ve birçok diğer yeni özelliği destekleyen Instagram Lite, fotoğraf paylaşımına da izin veriyordu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Lite elbette büyük bir kayıp değil

Platform en son müzik etiketi altyapısını Türkiye’de de aktif etmesi ile gündeme gelmişti. Uzun zamandır beklenen bu özellik, kişilerin attıkları hikayelere firmanın sunduğu müziklerden eklemesine imkan tanıyor. Burada kişilere geniş bir kütüphane sunan firma, böylece gerçekten çok ama çok popüler olan hikayeleri işitsel anlamda daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici hale getiriyor. Özellik şu an gerçekten çok popüler oranda kullanılıyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı ile tanışın

İLGİLİ HABERLER