reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Lite

En sade haliyle Android için “Spotify Lite” çıktı [İndir]

Çevrimiçi müzik pazarının en önemli isimlerinden Spotify, bugün önemli bir adım daha attı. Şirket Android uygulamasının Lite sürümünü kullanıma sundu.

Son dönemde popüler uygulamaların “Lite” sürümleri artış gösteriyor. Bunun arkasında da çok daha geniş bir kitleye akıcı bir deneyim sunmak yer alıyor. Şirketler, Lite sürümleriyle servislerini düşük seviye cihaza sahip kullanıcılar için de etkili hale getirebiliyor. İşte bu sürecin son üyesi Spotify oldu. Kısa süre önce Android uygulamasının Lite sürümünü indirmeye açan firma, yeni uygulamasını çok sade bir arayüz üzerine kuruyor. Android 4.1 ve üzeri her cihaza yüklenebilen uygulama, orijinalden çok daha az yer kaplıyor. Radyo ya da çalma listeleri üzerinde kontrol desteği bulunmayan Spotify Lite, söylendiği kadarıyla daha da az veri harcıyor. Ayrıca kişilerin mobil veri kullanımlarını sınırlandırabildikleri sürüm, daha çok düşük güçlü cihazlara odaklanıyor ve henüz test aşamasında bulunuyor. Bu açıdan ileride daha da iyi hale geleceği söyleniyor. Uygulama ücretsiz olarak çalışırken, yine ücretsiz olarak aşağıdan elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürece Spotify’dan önce en son “Instagram” dahil olmuştu

Sadece 573 kb boyutu bulunan Instagram Lite, çalışmak için çok düşük güce ihtiyaç duyuyor. Yani oldukça eski cihazlarda dahi sorunsuz ve pürüzsüz olarak görev yapabileceği belirtilen uygulama, servisin temel özelliklerine de destek veriyor. Yani bu uygulama kullanıldığı zaman büyük bir kayıp (Video paylaşımı hariç) yaşanmıyor. Hikayeler altyapısını destekleyen Instagram Lite, fotoğraf paylaşımına da izin veriyor. Yakında arkadaşlar ile mesaj ve video üzerinden özel iletişim desteği de getirilecek sürüm, direkt olarak buradan elde edilebiliyor.

İlgili Video

Müzik odaklı gelişmiş akıllı saat