reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music HiFi

Apple Music’den beklentileri aşan büyük başarı

Çevrimiçi müzik dünyasının büyük ismi Apple Music, bugün önemli bir başarıya imza attı. Servis beklentileri aşan bir büyüme gerçekleştiriyor.

Çevrimiçi müzik pazarında birçok isim yer alıyor. Ancak en büyük rekabet Apple Music ile Spotify arasında dönüyor. Digital Music News’un kaynaklarından gelen habere göreyse Apple Music’in abone sayısı Amerika sınırları içerisinde Spotify’ı geride bırakmayı başarmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde her iki servisin de 20 milyon civarında abonesi olduğu söylenirken, Apple’ı burada az da olsa öne geçtiği belirtiliyor. Şirketin bölgedeki popülerliği göz önüne alındığı zaman çok daha sürpriz olmayan bu detay, yine de beklenenden daha hızlı gerçekleşmiş gibi duruyor. Son duyduğumuz kadarıyla Apple Music‘in global olarak toplam 50 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Bunun Spotify tarafından 170 milyonu geçtiği biliniyor. Yani global açıdan bakıldığında Spotify halen açık ara önde bulunuyor. Bunun arkasında da birçok neden bulunuyor.

Kısa süre önce “Spotify Lite” çıktı

Geçen hafta Android uygulamasının Lite sürümünü indirmeye açan Spotify, yeni uygulamasını çok sade bir arayüz üzerine kuruyor. Android 4.1 ve üzeri her cihaza yüklenebilen uygulama, orijinalden çok daha az yer kaplıyor. Radyo ya da çalma listeleri üzerinde kontrol desteği bulunmayan Spotify Lite, söylendiği kadarıyla daha da az veri harcıyor. Ayrıca kişilerin mobil veri kullanımlarını sınırlandırabildikleri sürüm, daha çok düşük güçlü cihazlara odaklanıyor ve henüz test aşamasında bulunuyor.

İlgili Video

Şirketten ilginç reklam