reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin heyecanlandıran kamera sistemi detaylanıyor

Samsung’un beklenenden çok ekren gündeme gelen yeni akıllı telefonu Galaxy S10, bugün gerçekten dikkat çeken yeni bilgiler kazandı. Yeni bilgiler kamera ve parmak izi sensörüne odaklanıyor.

Samsung Galaxy S10, son bilgilere göre 2019 Ocak ayında üç farklı versiyon halinde geliyor. Bunlar şu an için Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olarak geçiyor. İşte bu versiyonlar hakkında yeni bilgiler veren sağlam kaynaklardan Ice Universe, kamera konusunu bir aşama daha netleştiriyor. Buna göre Beyond 0 ve Beyond 1’in arkasında çiftli kamera yer alıyor. Esas fark yaratacak olan model ise Beyond 2 olacak gibi görünüyor. Çünkü kaynağa göre bu modelin arkasında Huawei P20 Pro gibi üç adet kamera bulunuyor. Galaxy S10 Pro olarak isimlendirilebilecek Beyond 2, serinin gözdesi olacak izlenimi yaratıyor. Üç arka kamera ile çok yüksek optik yakınlaştırma imkanı getirecek gibi duran telefon, Beyond 1 ile beraber ekrana entegre parmak izi sensörü de kullanacak deniyor. Beyond o’ın parmak izi sensörü ise fiziksel olarak yanda yer alacak deniyor. Bu biraz garip görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi çok dikkat çekecek

Geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla ailenin bünyesinde Iris tarama özelliğini yer almıyor. Firmanın bunun yerine karşımıza üç boyutlu yüz tanıma sistemiyle çıkacağı belirtiliyor. Bu sistemler birden fazla sensörden yararlanarak kişilerin yüzünü haritalandırabiliyor. Bu sayede fotoğraf ile geçilemeyen bir altyapı kurulmuş oluyor.  Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar, inanılmaz ince bir tasarımla karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

İlgili Video

Piyasadaki en özel Galaxy S9 modellerinden