reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 için ortaya çıkan son bilgiler

Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ı yılın başından tanıtan Samsung, biliyorsunuz Galaxy S10 ile daha şimdiden gündeme geliyor. 2019’un başında tanıtılacak telefon, bugün yeni bilgiler kazanmış durumda.

Şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S10, geçtiğimiz hafta tasarım aşaması bitti haberleriyle gündeme gelmişti. Galaxy S8 ve Galaxy S9‘daki “Infinity Display” temelli yapıyı yeni modelinde de koruyacak gibi duran firma, bu açıdan kendini bir kez daha tekrarlayacak gibi duruyor. Ancak mevcut teknoloji ile daha ileriye gidilmesi gerçekten oldukça zor görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise ilk olarak modelin kod adını ortaya çıkartıyor. Güney Kore’den gelen bilgilere göre Galaxy S10‘a şirket içerisinde “Beyond” kod adı verilmiş durumda. Galaxy S8’e Dream, Galaxy S9’a ise Star diyen firma, bu sefer “öte / ötesi” anlamına gelen Beyond‘u tercih etmiş görünüyor. Yeni telefonunda ekrana entegre parmak izi teknolojisini kullanacağı da belirtilen firma (Bu ilk Galaxy Note 9’da gelecek), S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak deniyor. Burada çentik kullanılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 oldukça merak ediliyor

Şirket yeni modelinde 3D kamera sistemi kullanmak da istiyor. Bu noktada İsrail merkezli Mantis Vision şirketi, kamera modülleri geliştiren Namuga ile üç boyutlu algılama yapabilen bir kamera sistemi geliştiriyor. Bu kamera sisteminin Galaxy S10‘un önünde yer alacağı söylenirken, şirketin bu sayede Truedepth kamera temelli Face ID seviyesine çıkacağı belirtiliyor. Bu sayede çok geride kalan AR Emoji’yi geliştireceği belirtilen teknoloji devi, bu konuda son kararını vermiş değil. Yani model içerisinde 3D kamera sistemi olmama ihtimali de bulunuyor. Gücünü satıldığı bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefon, özetle tercih edilen “Beyond” kod adıyla beklentileri yükseltiyor. Bunun karşılanıp karşılanmayacağı içinse daha çok beklememiz gerekiyor.

İlgili Video

Galaxy S9 için Formula 1 tutkunlarına özel model