reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10’un konuşulan en önemli özelliği kesinleşti

Yeni yılda karşımıza çıkacak amiral gemisi Galaxy S10‘un tasarımını bitiren Samsung, ortaya çıkan bilgilere göre yeni modeline beklenen bir donanımı kesin olarak koyuyor. İşte cihaz hakkındaki yeni detaylar.

Galaxy S8 ve Galaxy S9 ile hemen hemen aynı gözükeceği konuşulan Samsung Galaxy S10, biliyorsunuz uzun süredir ekrana entegre parmak izi sensörüyle gündeme geliyor. Bu donanımı daha önce ilk olarak Galaxy Note 9‘a koyacağı söylenen şirket, altyapı hazır olmadığı için bundan vazgeçmiş ve teknolojiyi Galaxy S10’a bırakmıştı. İşte yeni bilgiler bunun kesin olarak S10 ile hayatımıza gireceğini söylüyor. Burada kullanılacak ekrana entegre parmak izi sensörünün ise Qualcomm tarafından sağlanacağı belirtiliyor. Sensörün ultrasonik temelli çalışacağı belirtilirken, şirketin bu temeli kullanan kendi ekrana entegre parmak izi sensörünü geliştirdiği de biliniyor.

Kendi çözümünü yeni modele yetiştiremeyecek gibi duran Samsung, teknolojinin artık tam olarak kullanılabilir olduğuna inanmış durumda. Optik olanlardan farklı olarak daha hızlı ve doğru çalışan ultrasonik parmak izi sensörleri, parmak dokusunun 3D haritasını çıkartarak güvenliği ciddi oranda artırabiliyor. Geçtiğimiz gün Xiaomi Mi Mix ile gündeme gelen “piezoelektrik” hoparlör sistemine de sahip olacağı söylenen model, teknolojik açıdan oldukça gelişmiş ve yenilikçi olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 hakkında ortaya çıkan tüm detaylar

Şirket yeni modelinde 3D kamera sistemi kullanmak da istiyor. Bu noktada İsrail merkezli Mantis Vision şirketi, kamera modülleri geliştiren Namuga ile üç boyutlu algılama yapabilen bir kamera sistemi geliştiriyor. Bu kamera sisteminin Galaxy S10‘un önünde yer alacağı söylenirken, şirketin bu sayede Truedepth kamera temelli Face ID seviyesine çıkacağı belirtiliyor. Bu sayede çok geride kalan AR Emoji’yi geliştireceği belirtilen teknoloji devi, bu konuda son kararını vermiş değil. Yani model içerisinde 3D kamera sistemi olmama ihtimali de bulunuyor. Gücünü satıldığı bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefon, oldukça merak ediliyor. Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak firmanın, telefonuna ekran çentiği koymayacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Video

Şirketin yeni modellerinden Galaxy A9 Star