reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinden sevindiren detay

Samsung‘un 2019 başında tanıtılacak Galaxy S10 ailesi hakkında yeni bilgiler var. Bu bilgiler aileyi bekleyenler için oldukça güzel görünüyor.

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Güçlerini Snapdragon 845 ya da Samsung Exynos 9820 işlemciden alacak telefonlar, “istisnasız” olarak ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Daha önce Beyond O’a ekrana entegre parmak izi sensörü koymayacağı söylenen firma, bunu değiştirmişe benziyor. Bildiğiniz üzere bu teknolojiyi ilk defa kullanacak firma, süreçte uzun süredir ciddi çalışmalar yapıyor. Mevcut çözümlerden farklı olarak optik değil ultrasonik bir parmak izi sensörü kullanacak şirket, bu sayede hızı ve kararlılığı çok ciddi oranda artıracak deniyor. Ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisi orta üst Galaxy A serisine de getireceği belirtilen Samsung, S10 ailesini siyah, beyaz, yeşil, gümüş ve pembe olmak üzere beş farklı renk ile hazırlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinden bilinen diğer detaylar

Daha önceki bilgilere göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için, olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor. Ancak bu halen tam olarak kesinleştirilemiyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9