reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin dikkat çeken yeniliğinden önemli bilgiler

2019’un başına damgasını vuracak Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgiler ailenin en önemli yeniliğinden geliyor.

Dört farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S10 ailesi, önemli yenilikler üzerine kuruluyor. Bunlardan birisi de ekrana entegre ya da gömülü parmak izi sistemi. Firma burada optik değil ultrasonik sensörler kullanıyor. Ultrasonik sensörler söylendiği kadarıyla çok daha hızlı okuma gerçekleştirebiliyor. İşte bu Samsung Galaxy S10 ailesinde kullanılacak ultrasonik sensörler, GIS ve O-Film isimli iki farklı tedarikçiden geliyor. Bu sensörleri geliştirmek adına Qualcomm ile ortaklık kurduğu belirtilen ikili, tedarik konusunu garanti altına almış durumda. Şubat ayında resmen duyurulacak denilen telefonların bir diğer dikkat çeken yeniliği ise kesinlikle Infinity O adı verilen ekranları. Bu ekranda öne kamerayı içerisine alan bir delik yer alıyor. AMOLED seviyesinde bu tarz ekranları sadece Samsung’un üretebildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bunun arkasında ise geliştirilen özel HIAA teknolojisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinin en üstünde özel bir model yer alıyor

Beyond X kod adı verilen bu model 5G desteğine sahip ve toplam tam altı adet kamera üzerine kuruluyor. Bu modelin önünde iki adet, arkasında ise dört adet kamera olduğu belirtiliyor. Ayrıca modelde bir TOF sensörü de bulunuyor. 12 GB RAM ve microSD olmadan 1 TB dahili depolamayla gelen versiyon, seramik bir arka bölüm kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 20 ailesi