reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 hakkında önemli bilgiler

Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında sürekli olarak yeni paylaşımlar yapılıyor. Bu sefer ise bilgiler direkt olarak sızıntı uzmanı Evan Blass‘tan geliyor.

Şirkete yakın önemli kaynakları bulunan Evan Blass, Samsung Galaxy S10 hakkında önemli bilgiler veriyor. Burada karşımıza ilk olarak tasarımı da şekillendirecek ekran yapısı çıkıyor. Söylendiği kadarıyla modellerde ön kamerayı içerisine alan bir ekran deliği yer alıyor. Firmanın Infinity O adını verdiği bu ekran, çentiksiz yapı için tek seçenek gibi görünüyor. Blass aynı zamanda yeni telefonlarda ultrasonik temelli ekrana entegre parmak izi sensörünün de yer alacağını belirtiyor. Bu sensör optik olanlara göre çok daha hızlı çalışıyor. Ayrıca modellerin arkasında üçlü kameranın yer alacağı belirtiliyor. Burada firmanın standart, geniş açı ve tele kamera kurulumunu tercih edeceği Blass’ın paylaşımında yer alıyor. Kutusundan yeni arayüz One UI temelli Android Pie ile çıkacak Samsung Galaxy S10 ailesi, gerçekten büyük merak uyandırıyor. Daha önce de duyduğumuz bu bilgiler, göründüğü kadarıyla kesin olarak modellerin temelini oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesine gücünü Exynos 9820 verecek

Bu işlemci resmi olarak açıklandığı kadarıyla 14 Kasım tarihinde lanse ediliyor. Özellikle yerleşik olarak sunulacak yapay zeka gücüyle dikkat çekecek denilen işlemci, 7 nm üretim sürecinden çıkıyor. 10 nm üretim hattından çıkan Exynos 9810‘a oranla telefonlar içerisinde daha az yer kaplayacak işlemci, aynı zamanda daha az güç tüketiyor. Performans konusunda Kirin 980 ve Snapdragon 8150 seviyesinin yakalayacak denilen mobil işlemci, bu açıdan merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı akıllı telefon Nuiba X