reklamı kapat

POPÜLER

11.11 indirimleri Apple Huawei Xiaomi satışları

Alibaba’nın 30 milyar dolar kazandığı 11.11 indirimlerinde en çok satan akıllı telefon markası

11.11 indirimleri kapsamında bir günde 30,8 milyar dolar kazanan Alibaba‘da en çok hangi telefon satıldı dersiniz? Apple, Huawei, Xiaomi gibi markaların yarıştığı satışlarda öne çıkan tek bir isim bulunuyor.

Bekarlar Günü indirimleri olarak da bilinen 11.11 indirimleri, Alibaba için rekorla sonuçlanmıştı. 24 saatte 30,8 milyar dolar gelir elde eden e-ticaret devi, tüm zamanlar için kazanç rekoru kırdı. Tabii satışlarda en çok merak edilen noktalardan biri de hangi markaların öne çıktığı. Bu alanda en çok ilgi gören kategori ise elbette akıllı telefonlar. 11.11 indirimleri boyunca Alibaba’da en çok tercih edilen akıllı telefon markaları ise ortaya çıktı. Çin’in e-ticaret devi saniyede milyon dolarlar kazanırken, en çok hangi markanın akıllı telefonları burada satın alınmış dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Xiaomi gibi rakipler arasında en çok Apple sattı

Alibaba’nın yayınladığı “en çok satanlar” listesinde, akıllı telefon kategorisinde birinci sırada Apple görünüyor. Çinli rakipleri Xiaomi ve Huawei markalarını alt eden Apple, 14,36 milyon dolarlık gelir barajını aşan 237 markadan biri. Alibaba, en çok satan iPhone modelleri konusunda ise açıklama yapmadı.

Apple’ın ardından ise Huawei geliyor. Çin’in pazar payı açısından en büyük ismi olan Huawei, global satışlarda da son olarak Apple’ı geride bırakmış ve ikinci sıraya yükselmişti. Firma Alibaba’nın 11.11 indirimleri kapsamındaki satışlarında ikinci sıraya otururken onu bir diğer Çinli üretici Xiaomi izliyor. Çin’de giderek kan kaybeden Samsung ise listede 8. sırada yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone modellerinin tanıtım videosu