reklamı kapat

POPÜLER

Alibaba 11.11 indirimleri

Alibaba’dan rekor! Pek çok şirketin yıllık kazancını katlayan 11.11 geliri

Türkiye’de de yaşanan Bekarlar Günü, yani 11.11 indirimleri çılgınlığı e-ticaret devi Alibaba‘ya dudak uçuklatan bir kazanç sağladı.

E-ticaret devi Alibaba, 11.11 indirimleri çılgınlığında dünyanın dört bir yanında indirimli fiyatlarla alışveriş yapmayı bekleyen kullanıcıları diğer şirketlere kıyasla daha iyi ikna etmiş gibi görünüyor. Twitter üzerinden yaptıkları açıklamaya göre firma Bekarlar Günü olarak da bilinen 11.11’i 24 saatte 30,8 milyar dolar gelirle kapatmış durumda. E-ticaret devi için yeni bir başarı anlamına gelen bu satış çılgınlığı geçen yıla kıyasla yüzde 27 oranında artış gösteriyor. Bu yılın 11.11 indirimleri, Alibaba’nın farkla en çok gelir elde ettiği indirim çılgınlığı oluyor. 2017‘de gelir 25 milyar dolar civarındaydı. Firmanın tek günlük geliri, pek çok şirketin yıllık kazancının hayli üzerinde.

Firma 30,8 milyar dolarla bu zamana kadarki en yüksek 11.11 gelirini elde etmiş olsa da, yüzde 27 büyüme, oransal açıdan bakıldığında firmanın en düşük büyümesi. Ancak firmanın genel olarak gelirlerine baktığımızda yıldan yıla büyüme yüzde 54’le hayli sağlıklı şekilde ilerliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11.11 indirimleri nedir?

Türkiye’de de kendini gösteren 11.11 çılgınlığı dünyanın en büyük indirim etkinliği olarak öne çıkıyor. Üstelik buna Amerika’da hayli popüler olan Black Friday ve Cyber Monday günlerinin birleşimi de dahil. 11.11 kapsamında pek çok firma 24 saatlik cezbedici indirimler sunuyor ve kullanıcılar da bu dönemde avantajlı fiyatlarla eksiklerini tamamlamaya çalışıyor.

İlginizi çekebilir

Çin’in yapay zeka destekli İngilizce konuşan haber spikeri