reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dyson

Dyson’ın dikkat çekici yeni projesi yolda

Şu sıralar elektrikli otomobiliyle ilgili çalışmalarını sürdüren Dyson, bir taraftan da hava temizleyicileriyle ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Advertisement

Bloomberg’in aktardığı habere göre şirket, bir çift kulaklık olarak ikiye katlanabilen bir hava temizleyicisiyle ilgili patent aldı. Giyilebilir temizleyiciler, özellikle Çin gibi hava kirliliğinin çok kötüleştiği ülkelerde kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Dyson hala elektrikli süpürgeler için tanınırken, aynı zamanda Asya’daki şirket için kazançlı bir çaba olduğu için hava arıtıcı serisini de genişletiyor. Bloomberg, İngiltere merkezli firmanın Asya operasyonlarının 2017’deki gelirinin yaklaşık dörtte üçünü oluşturduğunu belirtti. Şirketin aynı yıl gelirleri yüzde 40 artarak 4,6 milyar dolar oldu. Dyson raporu doğrulamayı reddetti, ancak kulaklıklı bir hava temizleyici muhtemelen olasılık alanının dışında değil.

Dyson’ın merakla beklenen elektrikli otomobiliyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. The Financial Times’ın aktardığı habere göre Dyson, önümüzdeki 10 yıl içerisinde üç farklı elektrikli otomobil satışa sunmaya hazırlanıyor. Dyson’ın elektrikli otomobil için 2,8 milyar dolarlık bir bütçeyi gözden çıkardığı belirtiliyor. Şirketin piyasaya süreceği ilk otomobilin üst segmente konumlanacağı ve sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor. 90’lı yılların başından beri otomobille ilgili çalışmalarını sürdürdüren Dyson’ın dizel egzoz sistemiyle ilgili çalışan bir ekibe sahip olduğunu söyleyelim. Pil teknolojisi üzerindeki çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Dyson’ın 2020 yılında satışa sunmayı planladığı otomobilinde ne gibi yenilikler sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Dyson’ın merakla beklenen elektrikli otomobiliyle ilgili bilgiler kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. The Financial Times’ın aktardığı habere göre Dyson, önümüzdeki 10 yıl içerisinde üç farklı elektrikli otomobil satışa sunmaya hazırlanıyor. Dyson’ın elektrikli otomobil için 2,8 milyar dolarlık bir bütçeyi gözden çıkardığı belirtiliyor. Şirketin piyasaya süreceği ilk otomobilin üst segmente konumlanacağı ve sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor. 90’lı yılların başından beri otomobille ilgili çalışmalarını sürdürdüren Dyson’ın dizel egzoz sistemiyle ilgili çalışan bir ekibe sahip olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson elektrikli otomobilini ne zaman satışa sunacak?

Pil teknolojisi üzerindeki çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Dyson’ın 2020 yılında satışa sunmayı planladığı otomobilinde ne gibi yenilikler sunacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Dyson’ın tasarımıyla ve özellikleriyle dikkat çeken saç kurutma makinesi