reklamı kapat

POPÜLER

dyson

60 yıl kullanım imkanı sunan akıllı lamba: Dyson Lightcycle

Elektrikli süpürgeleriyle dünyanın en güçlü süpürgelerine imza atan Dyson, yeni üç cihazını görücüye çıkardı. Dyson’ın tanıttığı yeni ürünler arasında yeni bir V11 kablosuz akülü süpürge, bir hava temizleyici, fan ve ışık sisteminin bir arada yer aldığı yeni cihazını lanse etti.

Bu ürünlerin hiçbiri Dyson için yeni bir çığır açmıyor. Bunlar, şirketin zaten uğraştığı kategorilerdir, ancak ürünler artık daha da rafine edilmiş durumda. Yurt dışı fiyatı 600 dolar olarak açıklanan masa lambası Dyson Lightcycle, güneşin o andaki konumunu izleyen gerçek zamanlı veriyi alıyor ve ışık seviyesini buna göre ayarlıyor. Gün geçtikçe, öğle saatlerinde en yüksek yoğunluğuyla lamba yavaş yavaş aydınlanıyor. Akşama doğru ışık azalıyor, bu şekilde kullanıcılar mavi ışıktan etkilenmeyerek kaliteli bir şekilde uyuyabiliyor. Dyson’ın belirttiğine göre aydınlatma sistemindeki lamba ömrü 60 yıl boyunca kullanılabiliyor. Lambanın tepesinde, ışık seviyelerini ayarlamaya izin veren dokunmatik kontroller bulunuyor. Philips Hue ampullerde olduğu gibi ışığın parlaklığını ve rengini değiştirmek istiyorsanız bunun için uygulama kullanılması gerekiyor. Çeşitli ön ayarlar arasında seçim yapabilmek, tercih edilen aydınlatma sıcaklığını (sıcak veya soğuk) seçebilmek ve bir uyandırma veya uyku zamanlayıcısı ayarlayabilmek mümkün. Cihazın yanında yer alan USB-C bağlantısı üzerinden mobil cihazları da şarj etmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel hava temizleyicisi

Lambanın yanı sıra, Dyson, geçen yıl piyasaya sürülen hava temizleyicisini masa üstü için minyatür bir versiyonla güncelledi. Yeni Dyson Pure Cool Me, hava akış yönünü kontrol etmek için öne ve arkaya eğebileceğiniz top gibi bir tepeye sahip. Ayrıca salınım modlarını ve uzaktan kumandadan bir zamanlayıcı içeriyor. Lightcycle veya Pure Cool Link’ten farklı olarak, yeni Pure Cool Me, Dyson’ın uygulamasıyla senkronize edilmeyecek. Şirket bunun tüm odayı soğutmak ve temizlemek yerine kişisel kullanım için tasarlandığını, bu nedenle uygulama işlevleri eklemek gerekmediğini belirtiyor.

İlginizi çekebilir

Dyson’ın tasarımıyla ve özellikleriyle dikkat çeken saç kurutma makinesi