reklamı kapat

POPÜLER

Dyson V15 Detect

Toz ve kirleri lazer ile gösteren Dyson V15 Detect şarjlı süpürge tanıtıldı

Süpürge tarafının en özel firmalarından Dyson, ürün gamına önemli bir model daha ekledi. Bu sefer bir lazere sahip V15 Detect geldi.

Alanın premium üreticisi konumunda yer alan Dyson, V15 Detect ile sürece farklı bir yaklaşım getiriyor. Bu model ilk olarak şarjlı yapıda ve dikey kullanıma özel tasarlanmış.

Tasarımı tanıdık olan Dyson V15 Detect, farkını uç kısmına konulan yeşil renkli lazer ile koyuyor. Bu lazer sayesinde model yerdeki kirleri ve tozları açık şekilde gösteriyor.

Pazarda süpürülen yerleri LED ışık ile gösteren birçok model bulunuyor. Ancak söylendiği kadarıyla yeşil renkli lazer kirleri çok daha iyi şekilde ortaya çıkarıyor. Bu lazerin çok özel bir açıda görev yaptığı ve böylece en ufak tozu dahi kaçırmanıza izin vermediği aktarılıyor.

Arkasında ufak bir renkli LCD ekran yer alan V15 Detect, topladığı tozları boyutsal olarak kategorize edebiliyor ve bu ekranda gösterebiliyor. Burada özel bir “akustik peizo sensör” kullanan ürün, şarjlı olmasına rağmen oldukça güçlü bir seçenek.

V15 Detect modeli hepsine ek olarak çekme gücünü gördüğü / algıladığı tozların tipine göre otomatik olarak da ayarlayabiliyor. Bu da gerçekten oldukça kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson V15 Detect şarjlı süpürge bazı kişileri çok memnun edecektir

Bazı kişiler ise böyle bir üründen çok hoşnut olmayabilir. Çünkü ürün gerçekten çok fazla kiri / tozu gözler önüne seriyor. Bu modelin fiyatı ise yurt dışında tam 699 dolar seviyesinde yer alıyor. Dyson ürünleri Türkiye’de de satılıyor.

Dyson V15 Detect

Bu arada ürün hakkında firmadan resmi açıklama da gelmiş durumda:

“Dyson’da odağımız; insanların her zamankinden fazla temizlik yaptığı bu dönemde, daha temiz ve sağlıklı evler yaratmalarına yardımcı olabilecek teknolojiler tasarlamak. Evlerdeki gözle görünmeyen tozları ortaya çıkaran, dünyanın ilk lazer teknolojisine sahip Dyson V15 Detect ve Dyson V12 Detect Slim kablosuz süpürgelerimiz Amerika ve Çin’de tanıtıldı ve satışa sunuldu. 

Bu teknolojilerimiz, derinlemesine bir temizliğin bilimsel bir kanıtı olarak mikroskobik tozu algılayıp yok eden, boyutlandırıp ölçebilen, Dyson’ın bugüne kadarki en güçlü ve akıllı kablosuz elektrikli süpürgeleri.

Lazer toz algılama teknolojisi gözle görülemeyen zararlı toz parçacıklarını aydınlatırken; akustik toz algılama teknolojisi, mikroskobik toz parçacıklarını bir “piezo sensörü” kullanarak ölçebiliyor. Ardından derinlemesine temizliğin gerçek zamanlı raporlanması için bunları LCD ekranına yansıtıyor.

Dyson’ın bu yeni kablosuz süpürge teknolojilerini, Eylül 2021’den itibaren Türkiye’de de www.dyson.com.tr adresinden ve Dyson satış noktalarından kullanıcılar ile buluşturacağız.”