reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro Plus

Huawei P50 Pro Plus için ortaya çıkan tasarım ve kamera detayları

Huawei P50 serisi için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer en üstteki model olacak Huawei P50 Pro Plus gündemde.

Huawei P50 serisi gelen son bilgilere göre mayıs ayında lanse ediliyor. En son P50 özelinde Kirin 9000L işlemci kullanılacağı haberiyle gündeme gelen aile, bu sefer Huawei P50 Pro Plus için çıkan tasarımla ses getirdi.

Eğer doğruysa ailenin en üstündeki model fazlasıyla modern görünüyor. İnce çerçeveli ve ekran delikli tasarlanan P50 Pro Plus, arkasında devasa bir kamera modülü taşıyor.

Bu modülün içinde şimdilik hangi lensler var bilinmiyor. Ancak üstte bir periskop kamera görünüyor. Toplamda beş farklı arka kamera ile gelecek bilgisi verilen telefon, uzun zamandır merak uyandırıyor.

Huawei P50 Pro Plus dahil için başka neler biliyoruz?

Modellerden P50 Pro ve P50 Pro Plus, sağlam bir kaynağa göre ortak olarak 6,6inç 2640×1280 piksel 10 bit 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor.

Ekran konusunda üzmesi kesinlikle beklenmeyen telefonlar, 10 bit ile yüksek renk derinliği, 120 Hz’le ise yüksek akıcılık sunmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk Huawei telefonlar olacağı da aktarılıyor. Hatta ilginç olarak telefonların sadece HarmonyOS kullanacağı da söyleniyor.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak telefonların Android işletim sistemi kullanmama ihtimali bulunuyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi