reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisi için resmi tarih belli olmuş olabilir

Zaman zaman gündeme gelen iddialı Huawei P50 serisinin resmi lansman tarihi konusunda yeni bir bilgi ortaya çıkmış durumda.

Advertisement

Huawei P50 serisi ya da ailesi, kaynakların verdiği son bilgiye göre resmi olarak 17 Nisan tarihinde lanse edilebilir. Henüz bu tarih firmadan gelmiyor ancak doğru olduğu aktarılıyor. Yeni seri biliyorsunuz özellikle fotoğraf konusunda çok iddialı. Çünkü geçtiğimiz hafta çıkan iddialar doğruysa firma yeni telefonlarında, spesifik olarak da P50 Pro ile P50 Pro Plus modellerinde tam 1-inç boyutunda bir sensöre yer verebilir. Sony IMX800 isimli bu sensörün mobil taraf için dünyadaki ilk 1-inç model olacağı aktarılıyor. 1-inç sensör boyutu telefonlar için mevcut çözümlere oranla oldukça büyük. Sensör ne kadar büyük olursa o kadar çok detay ile ışık yakalanabiliyor ve bu da yüksek fotoğraf kalitesi anlamına geliyor. Büyük sensör aynı zamanda doğal alan derinliği de sağlıyor. Gelişmiş yapay zeka sistemleri ve 1-inç sensör ile beraber Huawei P50 serisinin kamera kalitesi ciddi anlamda nefes kesici olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi için kamerada önemli bir detay daha bizleri bekliyor gibi görünüyor

Geçtiğimiz aylarda telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi