reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro için çok ilginç arka tasarım ortaya çıktı

Çok merak edilen Huawei P50 serisi için beklenmedik bir sızıntı yapıldı. Huawei P50 Pro için son tasarım ortaya çıktı.

Huawei P50 serisi resmi olarak halen kesin olmasa da 17 Nisan tarihinde lanse edilecek gibi görünüyor. Bu açıdan tanışmamıza çok bir zaman kalmayan telefonlardan Huawei P50 Pro, OnLeaks tarafından sızdırıldı ve gerçekten çok şaşırttı. Şaşırttı çünkü telefonun arkasında devasa bir kamera modülü yer alıyor. Henüz burada hangi kameraların olduğu bilinmiyor ancak modül genel olarak gerçekten gövdeye oranla devasa görünüyor. Hazırlanan kamera modülünde arkasında iki adet çok büyük sensörlü / lensli kamera olacakmış izlenimi oluşan telefon, yeni bilgilere göre parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor, ön kamerayı bir delikte taşıyor, çok ince çerçeveler getiriyor ve metal gövde ile cam ön / arka kısımları birleştiriyor. Modelde üstte ve altta olmak üzere çiftli hoparlör sisteminin olduğu da aktarılıyor.

Modellerden P50 Pro ve P50 Pro Plus, sağlam bir kaynağa göre ortak olarak 6,6inç 2640×1280 piksel 10 bit 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor. Ekran konusunda üzmesi kesinlikle beklenmeyen telefonlar, 10 bit ile yüksek renk derinliği, 120 Hz’le ise yüksek akıcılık sunmaya hazırlanıyor. Biliyorsunuz ailenin kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk Huawei telefonlar olacağı da iddia ediliyor. Hatta ilginç olarak telefonların sadece HarmonyOS kullanacağı da söyleniyor. Bu halen net değil ancak telefonların Android işletim sistemi kullanmayacağı da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 Pro dahil seri kamera konusunda çok iddialı olacak

Tam 1 inç sensör taşıma ihtimali olan telefonlar için geçtiğimiz aylarda telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi