reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisi için son aşamaya gelindi; işte bilinmesi gerekenler

Huawei’den yakında gelecek Huawei P50 serisi, artık son aşamaya gelmiş durumda. İşte ortaya çıkan son detaylar ve kilit beklentiler.

Huawei P50 serisi mart ayında resmi olarak karşımıza çıkarılacak. Resmi tanıtım öncesinde modellerin tamamlandığı ve seri üretime hazır hale geldiği aktarılıyor. Lansmandan hemen sonra satışa çıkması beklenmeyen telefonlar, Android lisansları olmayacak olmasına rağmen oldukça merak ediliyor. Sağlam bir kaynağa göre seride P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modelleri yer alıyor. Bu modellerden P50’nin ailenin eskiye oranla “yeni lite” modeli olacağı, P50 Pro’nun “yeni standart” seçeneği haline getirildiği, P50 Pro Plus’ın ise “yeni pro” olduğu aktarılıyor. Kaynağa göre “yeni bir tasarım” taşıyan telefonlar, üst seviye kamera performasıyla yolda bulunuyor. Daha önce de telefonların özellikle kamera tarafında çok ciddi bir ilerleme gösterdiği ve Leica ortaklığının aktif olarak devam ettiği gündeme gelmişti. Modellerden P50’yi Kirin 9000E işlemci üzerine kuracak firma, Huawei P50 ve P50 Pro Plus‘ta ise Kirin K9000 işlemci tercih edecek bilgisi veriliyor. Modellerin ekran kalitelerinin çok iyi olacağı ve oyun yeteneklerinin yüksek olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisi kamera konusunda 2021’e damgasını vurabilir

Telefonların hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi de ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor. Telefonların bu bağlamda tam 200x hibrit zoom getirebileceği de gündemde.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin HUD sistemi