reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisi için versiyonlar ve çıkış tarihi dahil yeni bilgiler

Huawei P50 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer versiyonlar ve çıkış tarihi dahil önemli detaylar gündemde yer alıyor.

Huawei P50 serisi gelen son bilgilere göre daha önce söylendiği gibi nisan değil mayıs ayında lanse edilecek. En son P50 özelinde Kirin 9000L işlemci kullanılacağı haberiyle gündeme gelen aile, söylendiği kadarıyla tam olarak P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Burada P40 serisi gibi üçlü bir çıkış yapacak bilgisi verilen Huawei, yeni telefonlarından çok fazla üretemeyecek. Bunun arkasında ABD ambargosu yer alıyor ve bu açıdan telefonların özellikle Çin’e özel bırakılacağı düşünülüyor. Çünkü Çin özelinde ABD ambargosunun yazılımsal açıdan çok büyük bir etkisi yer almıyor. Ancak yine de belirli modellerin Çin dışına çıkması, hatta P50 Pro’nun Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Huawei P50 serisi için diğer detaylar neler?

Modellerden P50 Pro ve P50 Pro Plus, sağlam bir kaynağa göre ortak olarak 6,6inç 2640×1280 piksel 10 bit 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor. Ekran konusunda üzmesi kesinlikle beklenmeyen telefonlar, 10 bit ile yüksek renk derinliği, 120 Hz’le ise yüksek akıcılık sunmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk Huawei telefonlar olacağı da bir kez daha aktarılıyor. Hatta ilginç olarak telefonların sadece HarmonyOS kullanacağı da söyleniyor. Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak telefonların Android işletim sistemi kullanmayacağı belirtiliyor.

İlgili Video

OPPO’da ilginç görünen gerçek kablosuz şarj sistemi