reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 serisinden yeni tasarım çalışması ve teknik detaylar [Video]

Zaman zaman gündeme gelen Huawei P50 serisi için bu sefer hem tasarım konusunda hem de teknik açıdan yeni detaylar ortaya çıktı.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, yüksek ihtimalle 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak. Çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda da kolay şekilde bulunamayacak açıklaması yapılan telefonların, en son Çin’de HarmonyOS, diğer pazarlarda lisanssız Android işletim sistemi üzerine kurulabilir bilgisi gündem olmuştu. Modeller bu sefer LetsGoDigital tarafından hazırlanan tasarımlar ile ses getirdi. Bu sayfada ve yukarıdaki videoda gördüğünüz tasarımların spesifik olarak hangi modellere ait olduğu bilinmiyor. Ancak burada yüksek ihtimalle P50 ve P50 Pro karşımızda yer alıyor. Arka kamera modülleriyle birbirlerinden ayrılan versiyonlar, kavisli bir ön yüze sahipler ve ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyorlar.

Huawei P50 ailesi için çıkan teknik bilgilere göreyse P50’de 90 Hz OLED, P50 Pro’da ise 120 Hz bir OLED ekran yer alacak. Kirin 9000 ve Kirin 9000e işlemciler ile donatılacak telefonların, yüksek ihtimalle 66W normal, 50W kablosuz hızlı şarj desteği olacak. Ancak firmanın burada kesin olmasa da 135W hızlı şarj planı da bulunuyor. Dörtlü hoparlör sistemi üzerine kurulacak telefonlar, tam 200x hibrit zoom da getirebilir söylentisi gündemde dolanıyor.

Huawei

Huawei P50 Pro başta olmak üzere seri hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR