reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro Watch GT 2

Huawei P50 serisi ile ne zaman tanışıyoruz? İşte sızan tarih;

Zaman zaman gündeme gelen Huawei P50 serisi ne zaman tanıtılacak? Sağlam bir kaynaktan bu konuda ilk bilgi gelmiş durumda.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, biliyorsunuz ABD’nin ambargo şartlarına rağmen kesin olarak yolda bulunuyor. Daha önce resmi olarak 2021’in ilk yarısında raflardaki yerini alacak açıklaması yapılan aile, Huawei’ye yönelik sağlam bir kaynağa göre çok büyük ihtimalle 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak. Ancak modelden çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda telefon kolay şekilde bulunamayacak. Kutusundan lisanssız Android 11 temelli EMUI 11.1 ile çıkacağı dikkat çeken detaylardan olan telefon, hatırlarsınız en son bir kamera detayı ile gündeme gelmişti. Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı.

Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor ve Huawei’nin bunun için patentler aldığı da biliniyor.

Huawei P50 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonlar, kısa süre önce açıklama yapan kaynaklara göre güçlerini Mate 40 serisi gibi 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu açıdan performansları yüksek olacak telefonlar, yüksek ihtimalle üç farklı versiyondan oluşuyor. Ekranlarında Samsung ya da LG’den gelecek OLED paneller kullanılacak Huawei P50 serisi, kesin olarak 5G desteğine sahip olacak ve Android lisansı halen alınamadığı için HMS ile AppGallery temelinde yolda bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler