reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro tasarımı için ilk taslak görsel geldi

Zaman zaman gündeme gelen Huawei P50 Pro için tasarıma yönelik ilk sızıntı da yapıldı. Bu sızıntıda modelin ön yüzünü görülüyor.

Huawei P40 serisinin yerini alacak Huawei P50 serisi, en son 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak haberiyle gündeme gelmişti. Çok yüksek rakamlarda üretilmeyecek, birçok pazarda kolay şekilde bulunamayacak denilen telefonların, kutusundan başta lisanssız Android 11 temelli EMUI 11.1 ile çıkacağı söylenmişti. Daha sonra ise telefonların kutundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkma ihtimali gündem olmuştu. Şimdi ise ailenin en çok dikkat çekenlerinden olacak Huawei P50 Pro tasarımı için ilk ipucu karşımızda yer alıyor. OneLeaks tarafından sızdırılan taslağa bakılırsa model kavisli tasarımı benimsiyor. Burada ciddi bir kavis planlayan Huawei, modelin selfie kamerasını bir ekran deliğine almış ve bunu da ekranın ortasına konumlandırmış. Henüz arkası görülmeyen cihaz, şimdilik etkileyici ancak artık alıştığımız bir çizgide karşımıza çıkacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 Pro başta olmak üzere seri hakkında başka neler biliyoruz?

Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler